NACIONALNI PARK SRBIJA

Autor hyperblogger | 15 Jun, 2008

    SRPSKI BIZNISMEN ( CAMIONUS AVIONUS ) 

    Srpski Biznismen spada među najprilagodljivije vrste u Nacionalnom parku SRBIJA. I on i
    Pokvareni Političar (Smradus bescrupulozus) vuku poreklo od istog pretka.
    To je Snalažljvi Srbin (Srbianus flexibilia), vrsta koja je nastala i opstala na ovom podneblju.
    Ako neko želi da Srpskog Biznismena izvuče iz jazbine, dovoljno je
    da upotrebi stari srpsko-biznismenski mamac: da mu podmetne žrtvu
    koja ima specifičan miris. To je miris lakog posla, sa minimalnim ulaganjima
    i enormnom zaradom za najkraće moguće vreme.
    Srpski Biznismen je svaštojed. U njegovoj jazbini se uvek mogu naći: maline, kafa, ulošci, zejtin, žvake, sapuni, ekseri, mleko u prahu, rezana građa, čokolade, toalet papir, lekovi, deterdžent, šećer i dizel gorivo.
    Poneki primerak Srpskog Biznismena može da bude i veoma opasan ukoliko primeti da neko drugi upada na njegovu Ekonomsku teritoriju (Quotum contigentum). Tada
    počinje bespoštedna borba za enormnu zaradu, koja se ponekad završava i onim najgorim što Srpskog Biznismena može da snađe - carinjenjem.
    Srpski Biznismen se lako prepoznaje po karakterističnom zvuku Mobilnog telefona (Zvrndus nonstopus).
    Naime, stoje melodija kojom Mobilni zvoni nežnija, umilnija, to je Srpski Biznismen spremniji
    na sve. Najoprezniji treba biti kada se začuje Betovenova "Fiir Elise".
    Zanimljiv je i način komunikacije Srpskog Biznismena sa onim ko mu treba. Sledi
    telefonski razgovor između Srpskog Biznismena i pripadnika degenerisane vrste
    Alavi Društveni Direktor (Pustahius economiae) -». Oni već dugo di$kretno $arađuju,
    na obo$trano zadovolj$tvo.

    PRIVATNIK: Halo?
    DRUŠTVENJAK: Ja sam...
    PRIVATNIK: Ooooo, moje poštovanje, jeste dobro, šta ima novo?
    DRUŠTVENJAK: Ma, nije dobro... Nešto mi se pokvario auto...
    PRIVATNIK: Nikakav problem. Poslaću dečka da ga odveze i popravi.
    DRUŠTVENJAK: Dobro, nego... moja žena bi malo u Rim... porodično...
    PRIVATNIK: Samo recite datum i koliko bi da ostane... sa porodicom.
    DRUŠTVENJAK: Ma, desetak dana... nego nema keŠa. A, kaže - skupoća!...
    PRIVATNIK: Doneće dečko. Nego..., 'oče li moći ono što smo pričali?...
    DRUŠTVENJAK: Slušaj, za tebe sve ima da može... Javi se kad se vratim.

    Postoji i ženka Srpskog Biznismena, koja ne samo da liči na mužjaka već pokazuje i tendenciju
    da se pretvori u njega. To je zanimljivo zbog toga što kod Srpskog Biznismena do oparenja dolazi isključivo među mužjacima. Kada oni jedan drugog u sezoni oparenja namirišu, odmah dolazi do Ijubavno- finansijske igre: sve počinje nežnom razmenom vizitkarti, zatim dolaze strasni pozivi Mobilnim u svako doba dana i noći, kao i slanje perverznih profaktura. Zatim slede sastanci udvoje uz šaputanje procenata na uvo i pominjanje bezobraznih, ali uzbudljivih reci (šticung, ulični kurs), kao i uvođenje nekih elemenata sado-mazohizma (Hoću i ja da budem dobar... Nemoj mnogo da me odereš... Slobodno ga zavrni, boli me dupe...). Po uspešno završenom poslu, sve se kruniše intimnim obrokom, koji obojicu mužjaka ostavlja potpuno opijenim neko vreme (obično do jutra).

    Mobilni telefon (Zvndus nonstopus)

    To je izraslina koja spaja ruku i uvo Srpskog Biznismena. Imaju je još neke vrste. Ima neobičnu osobinu da zvrnda non-stop (otud ime). Budući da Mobilni Srpskom Biznismenu predstavlja seksual-no-finansijski simbol, on ga uvek drži u ruci, sem ako ga ne zadene za kaiš. Kad ima dodatnu potrebu da mu se čuje i da mu ga vide, on ga izvadi i stavi ga na sto. Mnogo je nesrećan ako je nečiji manji od njegovog (što, priznaćete, ne zvuči logično s obzirom daje reč o mužjaku). Ako mu
    Mobilni slučajno crkne, Srpski Biznismen deluje potpuno izgubljeno, sve dok mu ne
    izrasle novi, skuplji - i manji.
    Cesto se mogu videti dva primerka Srpskog Biznismena kako sede u kafiću/kafani i svako razgovara svojim Mobilnim. To ne samo da nije nepristojno u njihovom svetu već je i poželjno, jer ostavlja utisak srpsko-biznismenske gužve i srpsko-biznismenske zaposlenosti, stoje opet deo igre zavođenja pred oparenje.
    Ponekad oni Mobilnim razgovaraju i međusobno, dok su za istim stolom, jer ih to
    dodatno sti-muliše.

     ZA ULAZAK U NACIONALNI PARK SRBIJA KLIKNITE NA SLIČICU! PRIJATNO!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

23 Komentari & 0 Trekbekovi od "NACIONALNI PARK SRBIJA"

    Preporučujem post:
    http://hyperblogger.blog.co.yu/blog/hyperblogger/generalna/2008/06/15/zamenjeni-pokloni
    za koji je hyper pomislila(?) da se ljutim pa je objavila ovaj drugi post! Veliki pozz hyper:-)

    Autor misha 15 Jun 2008, 13:55

    misho, a da ja lepo pomerim ovaj post za kasnije... mislim da je to bolje resenje...

    Autor hyperblogger 15 Jun 2008, 13:58

    Meni od svega ovoga bude muka na dusi, cak i kad je ovako duhovito napisano. Nekad sam mogla da se lepo nasmejem dok sam citala slicne stvari, a sada je izgleda, isuvise zavladalo ovakvo ponasanje, da pocinjem da se brinem.
    Ne stigoh jutros ni da ti dam komentar, a ti vec povuce post : ((( Imala sam poplavu u kuhinji, pa....nista strasno, resila sam situaciju : )

    Autor Pinokio 15 Jun 2008, 13:59

    Pinokio, hehe... pa misha je protestvovao zbog prethodnog teksta, hteo je jos malo da ga gleda na naslovnoj strani... pa zato. Mene nacionalni park uvek nasmeje, jer volim crni humor.

    Autor hyperblogger 15 Jun 2008, 16:46

    Iako je crni humor da teško može biti crnji, ipak me uvek nasmeje. Jednostavno je tako....

    Autor sanjarenja56 15 Jun 2008, 16:55

    he he iako se bavim privatnim poslom ja ne pripadam ovoj vrsti NP Srbije , ja sam samo (malenikus autos)

    Autor vladica 15 Jun 2008, 17:07

    sanjarenja56... niti sta da dodam, niti da oduzmem, mogu samo da konstatujem da obe volimo crni humor.

    Autor hyperblogger 15 Jun 2008, 17:14

    vladice, hehe.. ako vec budes rastao, nemoj da porastes bas u ovakvo nesto, molim te... :(

    Autor hyperblogger 15 Jun 2008, 17:18

    :)))
    Bas crni...

    Autor iluzija 15 Jun 2008, 17:34

    pa i da porastem ui takvo nešto , nikad neću biti takav, samo da znaš ;)

    Autor vladica 15 Jun 2008, 17:35

    iluzija, po velicini osmeha, rekla bih da ti se dopalo :) drago mi je.

    Autor hyperblogger 15 Jun 2008, 17:39

    vladice, drzim te za rec :)

    Autor hyperblogger 15 Jun 2008, 17:42

    Objavices i Srpski poslovni recnik? ;) (uzas)

    Autor iluzija 15 Jun 2008, 17:49

    još samo da budem :)

    Autor vladica 15 Jun 2008, 17:50

    iluzija, hocu, ali to cu u okviru teme humoreska. a u okviru biblioteke idu samo knjige :)

    Autor hyperblogger 15 Jun 2008, 17:56

    Lepotice moja, imam zadatak za tebe, ali to cemo ovih dana. Treba mi tvoja strucna pomoc i veliko znanje ; )))
    Krrrrrrrrc!

    Autor Pinokio 15 Jun 2008, 19:26

    Pre desetak godina, prepevavao sam pesmu Zabranjenog pušenja "Zenica blues" ovako:

    "Ko preživi tries' godina
    U KP domu Srbija
    Taj je pravi hadžija!"

    Ono što me brine je da ovakvi, za pametnog čoveka satirični i smešni tekstovi, ne postanu "zvezda vodilja", tj. da se shvate kao nepromenljivi deo našeg narodnog karaktera, koji treba prihvatiti a ne menjati!

    Autor tekstopisac 15 Jun 2008, 21:07

    Pinokio, sluzimo narodu! ;)

    Autor hyperblogger 15 Jun 2008, 21:16

    tekstopisac, cini mi se da dobar broj ljudi smatra da su ovakve stvari zaista nepromenljivi deo naseg karaktera... i to, u istinu, jeste zalosno.

    Autor hyperblogger 15 Jun 2008, 21:17

    Tekstopisac, ovo je bila pandemija devedesetih godina, ono sto je novo je da umesto jednog Zvrdnud nonstopus sad moderni biznismeni nose po dva, tri, sve Sojic, do Sojica, ovo me stvarno obara sa nogu, jedan mi kao privatni, drugi sluzben, a treci?
    Nikad se ovde nece prevazici onaj ponos koji neko dozivi kad iz opanaka uskoci u cipele.

    Autor shadow 15 Jun 2008, 21:52

    Pa "snalažljivost"te vrste kod njihovog zajedničkog predaka razvila se u doba pet vekova robovanja Turcima.Razne mahinacije,kako zajebati Turčina,danas izgledaju drugačije,pa su i oni savremeniji.Volim ja ovu vrstu humora,a i kreativni centar ima dobre knjige.Seks za početnike,podelila sam deci dok su išla u osnovnu.

    Autor sanjalice 15 Jun 2008, 22:03

    shadow, tesko nama kad se tikva pokondiri...

    Autor hyperblogger 15 Jun 2008, 23:32

    sanjalice, lepo receno... samo jedna ispravka - nisu njihovi predaci zajebavali turke, nego svoje zemljake.

    Autor hyperblogger 15 Jun 2008, 23:33
Dodaj komentar





Zapamti me